Temat: [Mondeo 1996-2000] Zanieczyszczony kolektor i przepustnica
View Single Post
Stary 29-05-2010, 12:22   #1
polciu1
ford::average
 
Avatar polciu1
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: ostr/wwa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 96
Domyślnie Zanieczyszczony kolektor i przepustnica

Witam koledzy znowu potrzebuje waszej pomocy. Zacznę od początku moje auto to ford mondeo z silnikiem 1,8 zetec ze srebrną pokrywą zaworów i w tym tygodniu miałem w nim montowany sekwencyjną instalację gazową i montazysta wyjął przepustnicę i musiał ją wyczyścić bo cała była brudna, znajdowała się w niej taka jakby maź jak przepalony olej i powiedział że kilkumilimetrowa warstwa tego jest w całym kolektorze i nie wiadomo co to jest:/ Oleju auto mi nie bierze ani żadne inne płyny też nie ubywają. Ponadto przejechałem już tym samochodem prawie 40 tysięcy km i nigdy nie miałem z motorem żadnych problemów, dbam o ten samochód i serwisuje go właściwie. Jedyne co mi przychodzi na myśl to ostatnio miałem taką usterkę że poszła uszczelka pod pokrywą zaworów i trochę szarpało autem jak przyspieszałem więc pojechałem do mechanika wymieniłem tą uszczelkę i świece bo zostały zalane olejem czy to mogło mieć także wpływ na pojawienie się tego "czegoś" w przepustnicy i kolektorze?? No innych pomysłów nie mam:/ Na gazie na razie auto też chodzi bez zarzutów. Czy ktoś z kolegów ma jakiś inny pomysł i poradę jak wyczyścić ten kolektor?? A może to normalne??
Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję
pozdro for all
polciu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem