View Single Post
Stary 09-10-2010, 19:41   #9
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zmiana radia Sony na nawigację Blaupunkt NX

Szczegółowe info dla osób, które chcą zmienić standardowe radio (w tym Sony) na nawigację Blaupunkt NX.
Niezbędne podzespoły do takiej zmiany:
1. Blaupunkt NX (uwaga: NX występuje w dwóch wersjach różniących się kolorem i kształtem przedniego panela. W wersji dla focus/c-max/kuga – srebrny przedni panel. W wersji dla Mondeo MK4/S-Max/Galaxy MK3 – czarny przedni panel)
2. Płyta DVD z mapami do Blaupunkt NX (nawigacja NX ma dwa czytniki płyt – płytę z mapami wkładamy do czytnika, który jest schowany pod zaślepką z przyciskiem „volume”)
3. Antena GPS (można pokusić się o oryginalną antenę – płetwa w S-Max/Galaxy w pierwszych latach produkcji albo pod szybą – aktualnie montowana. Polecam np. z alledrogo antenę GPS ze złączem kątowym FAKRA – można za pomocą taśmy dwustronnej przymocować taką antenę gdzieś za schowkiem)
4. Ramka zewnętrzna (18498D) występuje w 7 rodzajach różniących się podobno kolorem (ceny w ASO od 150 do 800 zł)
5. Ramka wewnętrzna, tzw. baza (18888C) – cena w ASO jak dobrze pamiętam od 80 do 100zł

Dla aut które są wyposazone w Convers+ niestety musimy się udać do ASO w celu aktywacji w IDS-ie tejże nawigacji.

Dla S-Max/Galaxy MK3 po FL-u doszła nowa poz. 4 – ramka zewnętrzna w kolorze czarnym (oczywiście dla NX-a)

UWAGA: aktualnie w nowym Mondeo MK4/S-Max/Galaxy MK3 (wszystkie po FL-u) podstawową nawigacją jest ….. nawigacja nazywana w cenniku CD/SD, której producentem jest SONY. Ta nowa nawigacja jest prawie identyczna do Blaupunkta NX (i jest zdecydowanie tańsza od NX-a). Jak oglądałem w katalogach tą nową nawigację to różni się od NX-a trochę kolorystyką oraz kształtem przedniego panela. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa map do tej nawigacji (nie dotarłem do manuala tej nawigacji CD/SD). Jak widać, Ford aktualnie odszedł w powyższych autach po FL-u całkowicie z nawigacji Blaupunkt TravelPilot FX (Blaupunkt NX został jeszcze w cenniku pod nazwą system multimedialny DVD).
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem