View Single Post
Stary 14-11-2010, 22:53   #505
michud
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-07-2004
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

a ja mam zastrzezenie do tego co sugerujecie - do tych uzywanych alternatorow kupowanych wraz ze sprzegielkami, to jest jak proszenie sie o dodatkowe oplaty. gdzies ktos pisal ,ze zywotnosc tego badziewia (sprzegielka) to ok 100tys km, nie wiem skad te informacje byly, ale nie ma rzeczy o nieskonczonej trwalosci. sprzegielko ma to do siebie ,ze czasem sprzega, a czasem przestaje na zawsze sprzegac i jest dupa.

a po drugie malo jest takich alternatorow w normalnej cenie co widac po nich ze ostatnio jezdzily. na allegro wszystko prawie zardzewiale i zastałe ... czyli mozna zalozyc, ze i mechanizmy po dupie dostaly od korozji i od pajeczyn. nie, no sa takie lepsze, ale to juz 300-350 zl, regenerowane, ale ja mowie o tych w cenie sprzegielka nowego. Chyba jednak lepiej kupic nowe sprzeglo i wlozyc w to troche pracy wlasnej. szczegolnioe ,ze nie jest jej tak duzo.

Moze sie myle, ale jak ktos wsadza sobie za 800 zeta caly nowy zestaw napinaczy, kol i paskow, to chyba powinien jednak dolozyc do tego nowe sprzegielko a nie uzywany, w niewiadomo jakim rzeczywistym stanie, alternator (i sprzegielko).


ADD1: Ja nie krytykuje wstawiania amortyzatora na altka (bo sam to zrobie w ciagu najblizszych paru dni/tygodni), tylko zakup starego sprzegla na starym altku, aby zmienjszyc ilosc pracy.

Ostatnio edytowane przez michud ; 15-11-2010 o 11:40
michud jest offline   Odpowiedź z Cytatem