View Single Post
Stary 02-01-2011, 09:16   #1594
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Tomek2907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki Stefano za zainteresowanie tematem,bo jak nie Ty to już chyba mało kto pomoże
Pozdrawiam
Temat nie daje mi cały czas spokoju, więc wertuje wszystkie materiały do których udało mi się dotrzeć i chyba wiem co może być przyczyną. Proszę Cie jednak Stefano abyś zweryfikował mój tok myślenia z punktu praktycznego.
Moja komora spalania w dogrzewaczu D5WZ zasilana jest w paliwo przy pomocy tej rurki z podstawą w której znajduję się świeca i sitko. Natomiast ze schematu do którego udało mi dotrzeć wynika że w urządzeniu D5WS montowanym w samochodzie sprinter od którego miałem pierwszy sterownik ( o numerach 25 2091 ) komora spalania zasilana jest bezpośrednio rurką , nie ma sitka w podstawie świecy. Tak jak pisałem wcześniej wymieniłem ten sterownik na inny, myśląc że jest uszkodzony ( obecnie mam od Vito o numerach 25 2125 ) jednak nie mam do urządzenia w którym był montowany ten sterownik żadnego schematu w pdf -ie , ale podejrzewam, że może być identycznie -komora bez sitka.
Czy tak sytuacja nie wymaga innego dawkowania paliwa ?, lub jakiegoś innego sterowania nadmuchem , przynajmniej w początkowej fazie rozpalania .
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem