Temat: [Mondeo 2000-2007] czarny dym z rury wydechowej tdci
View Single Post
Stary 21-03-2011, 09:15   #6
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: czarny dym z rury wydechowej tdci

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich.
Jestem nowym uzytkownikiem forum, duzo czytam pare informacji okazolo sie bardzo pomocnych ale...
Kupilem autko ok 5 tyg temu, tydzien po kupnie zaczely sie problemy(dalej jestem zadowolony z auta)Wiec zaczne od poczatku. Najpierew dymil na czarno mial swoja sile szedl jak powinien ale przy 4 biegu okolo120 km/h magiczna sprezynka ok 3000 obrotow i zawsze tak samo. okazalo sie ze mial nieszczelnoisc przy pompie i leciala ropa na zewnatrz (pekniety przewod odprowadzajacy nadmiar ropy) to zrobilem i bylo calkiem ladnie autko szlo jak szalone az tu tydz pozniej szary dym szczegulnie widoczny wieczorem. Na poczatku po przekroczeniu 2200 obrotow ostatnio 1 i 2 bieg na wolnych obrotach jak narazie sprawdzilem juz: rury od i do interkulera cale bez pekniec plus jak trzymam go na ok 2600 obr to wszyskie gumowe rury sa twarde. Turbo (z gruszka podcisnienia) zmienia polozenie lopatek wyczyszczony i sprawdzony EGR (bez czujnika) nawet sciaglem i wyczyscile kopektor ssacy (kupa roboty zona nie za bardzo zadowolona z syfu w domu) olej wymieniony (fodrowski) filtry wszyskie nowe jedyne paliwo jakie leje to shell-v power nie robilem prub przelewowych od czasu do czasu mam wrazenie jakby silni nie pracowal rowno ale obroty utrzymuja sie sztywno na poziomi 750 na biegu jalowym mam 6 biegow nigdy nie widzialem dymu na 6 ale na 3,4,5 przy ok 3000 obrotow widze szary dym dodam ze to moj pierwszy diesel poprzednio mialem mondka w bezynie mk2 (nigdy nie mialem problemu z tym autem) wiec kupujac nowego zdecydowalem sie na diesla bo oszczednie, ale jak narazie to ok 1300 zl wpakowalem w tego jak ktos ma jakis pomysl to z gory dzieki

Ostatnio edytowane przez Martinowo ; 21-03-2011 o 15:00
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem