View Single Post
Stary 17-02-2012, 09:32   #104
niejan
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST2 MK7, Focus ST3 mk4
Silnik: 1.6T 219 KM, 2.3T 280 KM
Rocznik: 2014, 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy Focusem MkIII, 1.6 EcoBoost 150KM ASS

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak możesz zastanawiać się nad Focusem kontra auta z wyższej klasy od niego (poza Octavią).Dla mnie Avensis - totalnie brzydka. Ja bym wybierał między Insignią,Mondkiem a Paskiem w tych cenach...
Pragnę się przywitać, bo pomimo, iż od dawna czytam forum dopiero teraz się zarejestrowałem!

Powód dlaczego się zarejestrowałem jest taki - intryguje mnie oburzenie ludzi którzy twierdzą, że nie można porównywać samochodu 'klasy niższej' z samochodem 'klasy wyższej'.

Otóż przez kilka lat jeździłem Focusem I i co mi głównie przeszkadzało to wąska kanapa z tyłu.
Ponieważ jego czas dobiega końca postanowiłem kupić nowy samochód. Generalnie jestem zadowolony z Fordów, jeździłem wieloma więc wybór wstępnie padł na Mondeo. Zabrałem 2 foteliki do salonu wsadziłem, sam usiadłem i stwierdziłem, że jest OK.
Ale obok stał Focus III i żona mnie namówiła, wsadź te foteliki i zobaczymy jaka będzie różnica. Ja na to, nie ma szans abym się zmieścił, itd.
Jednak dałem się namówić i co ? otóż różnica jest minimalna.
Żona na to - to szczerze, którym wolałbyś jeździć ? - oczywiście Focusem.
Po pierwsze design - Mondeo wygląda jak dla mnie fatalnie, ociężały, deska tak nudna, że ciężko nie zasnąć za kierownicą. Poza tym po co mam wozić powietrze w bagażniku ? żeby leczyć kompleksy, że mam auto 'klasy wyższej niż niższej' ? Jeżeli w 95% jeżdżę po mieście po co mi dodatkowe 20 czy 30 cm więcej ? żeby mieć wszędzie problem z zaparkowaniem? a kiosk typu S-MAX oczywiście sprawdza się w trasie ale kupowanie go do miasta wg. mnie całkowicie mija się z celem.
Ale gdyby Focus był za wąski to bym pewnie wziął Mondeo - więc chyba porównywanie takich samochodów ma sens...

Przy okazji, mam Ecoboost 1.6 150 km, zaraz po odbiorze komp. pokazywał spalanie (miasto) 8.3 po trasie ok. 1000km, skasowaniu śr.spalania po ok. 1800 km pokazuje śr. spalanie (miasto) 7.6

Średnie spalanie na trasie, ok 200 km, drogi krajowe 'standard' z małymi fragmentami ekspresówek, wyprzedzanie od czasu do czasu bez oszczędzania paliwa - komp. pokazuje 6.5 (przebieg ok 2300 km)

Ostatnio edytowane przez niejan ; 18-02-2012 o 21:14 Powód: update
niejan jest offline   Odpowiedź z Cytatem