Temat: [Mondeo 2000-2007] Radio Sony 6 CD nie działa :(
View Single Post
Stary 10-07-2012, 07:10   #5
Jotek
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Pyrlandia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Radio Sony 6 CD nie działa :(

Cytat:
Napisał kacperrros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jednak nie masz racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem w jakimś Media Markt czy innym sklepie płytę do czyszczenia napędu Cd, wcześniej dmuchnąłem sprężonym powietrzem w stronę laseru i ......... POMOGŁO ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. no tak, tylko zmieniłeś położenie zanieczyszczeń a nie pozbyłeś się ich. Do sensownego czyszczenie trzeba by ją rozebrać i odkurzyć. Inna sprawa, że soczewki w napędach już dawno nie są szklane a z tworzywa sztucznego. Po jakimś czasie używania w ich strukturze zachodzą zmiany objawiające się właśnie komunikatem CD Error lub nierozpoznawaniem płyty itp. Wiązka lasera nie jest już spójną i stąd problemy.
Zazwyczaj przedmuchanie i/lub płyta czyszcząca pomagają na krótki dystans. Tak jak pisałem nie usuwają problemu z wnętrza tylko maskują.
__________________
Szukam Mondeo kombi z 2009, wersja Titanium, do 150 tys. przebiegu, bezwypadkowy... na fakturę VAT. happy_user@10g.pl
Jotek jest offline   Odpowiedź z Cytatem