View Single Post
Stary 28-11-2012, 20:44   #2
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ma ktoś może aktywny system kontroli ciśnienia w kołach w FF2 lub FF2 po lifcie?
Moja historia związana z DDS`em:
1. Rok temu przy okazji wirusa miałem zrobiony update zegarów do wersji ROM 0509
2. Sterownik ESP(BCM) to 8M51-2C405-AA, oprogramowanie ESP (z 09.05.2007)
2. Aktywację DDS`a wykonałem programem ELM FF2 (zegary i sterownik ESP) w lutym tego roku.
3. Po wykonaniu resetu DDS (zegary i przytrzymanie przycisku na manetce kierunkowskazów). nie spuszczałem powietrza z koła w celu sprawdzenie poprawności działania. Jeździłem do maja - nic się nie pojawiało. Wymieniłem koła na letnie, myślałem, ze teraz coś sie stanie. Niestety, również nic się nie pojawiło. W zasadzie pogodziłem sie z tym, że DDS nie działa i zapomniałem o nim.
Trzy tyg. temu zmieniłem opony na zimowe. Przejechałem jakieś 50km i nagle mym oczom ukazał się komunikat w stylu "Sprawdź ciśnienie w kołach" - DDS zadziałał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykonałem ponowny reset DDS`a i dalej jeżdżę.

Czemu komunikat nie pojawił się na wiosnę? Zapewne koła miały bardzo zbliżone parametry (ciśnienie, średnica).
Teraz różnice widać były większe.
I to by było na tyle.

PS
Przez pewne niedopatrzenie post ten pojawił się tu, dotyczy on jednak FFII

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 29-11-2012 o 16:50
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem