Temat: [Mondeo 2000-2007] Jaki olej lejecie? 5W30?
View Single Post
Stary 21-12-2012, 21:24   #187
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jaki olej lejecie? 5W30?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo właściwie jeszcze żadnego sensownego argumentu nie widziałem który mi mi pokazał że nie warto lać ten olej
Kolego, ostatni raz: nam nie chodzi o to że to zły olej czy też nie warto go wlewać. Napisze więcej, on jest pewnie lepszy od oleju Formula F. Nam chodzi o to, że nie widzimy powodu aby wydawać dwa razy więcej kasy na olej, którego efektów jego "lepszości" na 99,9 % nie odczujemy I tak jak sugerował Rustin, ten motul, którego tak zachwalasz nie jest dedykowany do Fordów. Rustin podał dwa inne motule, które są dedykowane do Forda i z tego co się orientuję to są one nieco tańsze niż ten twój motul i nawet napisze więcej: one są pewnie lepsze od oleju Formula F, ale moje wątpliwości budzi kwestia wydawania większej kasy i nie odczucia (nigdy) różnicy. A sugerowane przez Ciebie porównanie olejów z lidla czy innych "marketowych" (głównie mineralne i półsyntetyki) do Formula F jest nie na miejscu, chyba że to miała być z twojej strony prowokacja - wówczas polecam forum onetu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle ode mnie, więcej już się z Tobą kolego SrebrnaStrzała nie będę dyskutował nt. olejów.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline