View Single Post
Stary 24-01-2013, 07:07   #107
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Focus Trend 2012 wrażenia........

Otrzymałem focusa z końcówki 2012r....wersja trend....kombi..firmówka...1,6 105km....

powiem tak: tak jak mnie urzekł pierwszy focus jak w niego wsiadłem z 1,8 tddi, tak to "coś" po prostu nie wiem jak to określić.
Poprzednio miałem gofla 5 z 2008r. To był samochód, przemyślany i funkcjonalny pod każdym względem, ciężki i muł ale wykończony wzorowo...

Dobra, pierwsze wrażenie - dwa ślepia z przodu ni ku.. ni du... psujące z bryłą.
Klamka do zamykania drzwi - nie wiem chyba na 10 -latka bo jest tak umiejscowiona, że nie jest się wstanie zamknąć drzwi jak w normalnym aucie...
A jak położę rękę to palcami sięgam poza sterownie lusterek, takie do krótkie...
Wysiadając nie ma opcji aby nie usmarować sobie nogawki spodni o wspaniale ozdobny plastikowy próg...

Na plus chyba tylko jedyny - to kierownica, nic poza tym.
Jakiś pseudo komputer (a tej wersji) śmiech na sali, wyłączenie TCS tam ukryte, zamiast jak w glofie, przycisk na desce....
Zegary... no jak w need for speed, żałosne i smutne silnik 1,6 a zegary jak z wyścigówy buhahaha...z niebieskimi wskazówkami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pokrętło ustawiania kąta pochylenia świateł - wyciskany cycek, no mega tandeta. Pokrętło włączania świateł - chrom...uuu chyba pasuje tylko do gałki biegów bo nic innego nie jest chromowane w tym aucie...
deska to już w ogóle porażka, kopia telefonu noki, nawiewy jak w traktorze, jakiś dołek przy biegach.... na co?? chyba na zapalniczkę....
wyświetlacz turkusowy radia, rodem z epoki atari....z jakimiś podświetlanymi wskaźnikami stereo, mocy anteny, TP, i coś tam jeszcze jakby tych informacji nie można było wyświetlić na wyświetlaczu z danymi RDS, w ogóle RDS jakiś poucinany. I informacja pod nim "2- ustaw" mamy 2 kanał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
beznadzieja....

Najlepsze starowanie radia z kierownicy - logiczne jest to, że czasami podczas zmiany biegów podgłaśniamy sobie radio, jak to było w starym focusie, po lewej stronie...a tutaj jest po prawej, a po lewej sterowanie "komputerem" gdzie logika? ktoś dzwoni, odbierasz( wiem, nie wolno rozmawiać przez tel.) prawą ręką po czym po prawej stronie masz podwójne sterowanie radiem. Kolejny bezsens.

W wersji trend nie ma regulacji podświetlenia deski rozdzielczej.....może się świecić automatycznie lub manualnie - cokolwiek to znaczy, Nie można wyregulować natężenia podświetlenia - w nocy daje po oczach...

Kolejna rzecz to umiejscowienie gniazda zapalniczki - idealnie pod ręką, aby zahaczyć.
umiejscowienie gniazda usb z tylu w tunelu, tak, aby coś tam wkładając wyłamać to. Jest tam oczywiście schowek, w który niestety nie zmieszczą się płyty CD - to gdzie je trzymać aby były pod ręką???
Nie wspomnę o beznadziejnym schowku powielonym z poprzedniego modelu, podczas ruszania spod świateł gdy jest otwarty wszystko sie wysypuje z niego.
Kierowca do szyby to ma chyba z 1,5 metra, może zapomnieć o wytarciu jej siedząc za kierownicą.
A wszystko dzięki temu aby stworzyć namiastkę auta dużego luksusowego, a to tylko lipny focus.

motor 1,6 a koła 205 16cali - jaki jest sens montowania tak dużych kół do tak małego motoru - kolejna namiastka luksusu.

to tak pokrótce, wrażenia bardzo negatywne, wszędobylski plastik, totalny brak funkcjonalności, lipa, lipa lipa....

pierwszy focus był wykonany a to coś po 4 latach pojedzie na recykling..

aaa zapomniałem, ale aby wymienić żarówkę, trzeba wykręcić reflektor z auta....

Współczuję ludziom, którzy swoje oszczędności życia utopili w tym aucie, podobno kosztowało ok 70 tys. zł!!!!!! za taki lipny samochód....który po roku będzie warty 50 albo mniej.

Nie polecam tego modelu, tym bardziej z silnikiem ZI, lepiej kupić używanego golfa, audi, toyote...ale nie forda. Tak jak focus MK1 naprawdę był - jest zgrabny zwinny tak ta gondola....

Gdybym tylko mógł go oddać i z powrotem otrzymać szmelwagena....byłbym szczęśliwy.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem