View Single Post
Stary 21-05-2013, 07:09   #25
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenie Wersja Titanium 1.0 125 KM

Wiem, że to forum forda, wielbicieli tego wynalazku,
Ale dlaczego nikt nie dopuszcza do siebie realiów, że 1,0 nawet gdy był biturbo to i tak zawsze będzie popierdołka. Fizyki się nie oszuka. Trendy idą w zmniejszanie pojemności kosztem awaryjności i trwałości.
Jak pojazd o masie 1,4tony ma napędzać silnik z micry czy corsy z dołożoną turbiną?? Spójrzcie prawdzie w oczy.
Nie jechałem, ale dla mnie to kolejna porażka forda jak wynalazek ecoboost, czy gaszenie motoru na światłach - w rzeczywistości absolutnie nic to nie daje, oprócz dodatkowych kilogramów osprzętu i elektroniki.

1,6 przyśpiesza z drugiego biegu z prędkości 20km/h całą wieczność....robi się popołudnie gdy nabiera prędkości.

Te silniki nadają się do fiesty. A są montowane w focusach aby obciąć koszty i auta sprzedawane są do flot firm leasingowych jako tanie firmówki. Wyposażenie focusa w motor 1,8 czy to ZI czy ZS znacznie zwiększa koszty zarówno zakupu jak i użytkowania. A konkurencja jest duża.
Więc firmy kupują najtańsze tandety, które mają wytrzymać 4 lata, okres leasingu.



Z pustego nawet Salomon nie naleje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem