View Single Post
Stary 05-06-2013, 08:42   #11
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Mam taki problem od niedawna może ktoś się już spotkał z podobnym problemem, a mianowicie. Po wymianie alternatora na nowy (stary był kompletnie zajechany między innymi ładowanie było w granicach 14,8 - 15,0 v co się objawiało miganiem oświetlenia całego auta) Ok alteki wymieniony pierwsze odpalenie i już zauważyłem dziwny objaw przy odpalaniu, ale mówię może normalne ponieważ akumulator był odłączony, a wiadomo, że niby trzeba przejechać 8 km aby aby auto normalnie się zachowywało. Zrobiłem już ponad 100 km a mondeusz odpala cały czas tak samo czyli na zimnym zapala w miarę normalnie jeśli wg mogę to tak to nazwać. Przy optymalnej temperaturze odpala ciężko czyli utrzymuję przez chwilę 500 obr/min i po chwili wskakuje na bieg jałowy czyli 750 obr/min. Podłączyłem mondka pod kompa wykazało błąd czujnika położenia wałka rozrządu wymieniłem na nowy plus wymieniłem czujnik położenia wałka korbowego. Auto ciągle odpala tak samo wymieniłem również bezpiecznik kostka 60A bo był spalony i dalej odpala tak jak odpalał.. Czy to nie są czasem spalone świece....? Może dziś odkręcę kolektor ssący przy okazji wyczyszczę i sprawdzę miernikiem wszystkie świece..
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem