View Single Post
Stary 07-08-2013, 08:45   #7
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał kocio66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kol. FIFEL wsadź za kierownicę kogoś, by dodawał gazu, a sam po otwarciu maski słuchaj gdzie świszcze powietrze. Zatkasz nieszczelność i problem powinien zniknąć.
Problem w tym, że kiedy samochód stoi to przy dodawaniu gazu nie świszcze... dopiero jak ruszę, więc ciężko stwierdzić na postoju ale myślałem czy by nie spróbować pociapać tych węży wodą z mydłem - może by bańki poszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapomniałem jeszcze chyba napisać, że niedawno, bo jakiś miesiąc temu był zaślepiany EGR - nie zaświeciła się kontrolka MIL, a zaślepiany był dlatego że już od dłuższego czasu poszarpywał przy jeździe.
Po zaślepieniu zaworu samochód jeździł super, w tej trasie też przez 700 km było dobrze więc zawór chyba nie ma nic do tego.

Zastanawia mnie fakt, że syk słychać w prawym rogu deski rozdzielczej i mniej więcej w tym miejscu pod maską jest kolektor dolotowy. Nie ma tam jakiejś uszczelki, którą by mogło wydmuchać?
A taki czujniczek (Denso się chyba nazywa) to od czego jest?
No chyba że w tym miejscu jest jakiś zawór upustowy, który przez jakiś błąd się otwiera i ucieka ciśnienie?
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem