Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Nadmierne kopcenie na czarno
View Single Post
Stary 31-08-2013, 17:20   #1
Trol
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Nadmierne kopcenie na czarno

Hej,

Wiem, że tematów było miliony lecz nie znalazłem odpowiedzi na przypadłość mojego mondka.

Mondek kopci prawie w całym zakresie obrotów. Nawet jak stoję na parkingu i dodaje gazu puszcza bąki, przy ruszaniu itd. Najwięcej dymu jest w zakresie 2000-2500 obr. w tym momencie tworzy się za mną zasłona dymna niekiedy kierowcy włączają przeciwmgłoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o utratę mocy to nie odczułem.
- Rura od EGR do IC jest ok, wszystkie cybanty również.
- EGR zaślepiony
- Pali normalnie w mieście ok 6-7l/100 w trasie przy jeździe ok 110km/h ok 5-6l a przy ok 180-200km/h ok 7-8
- Filtr powietrza i paliwa wymienione
- Olej to total ineo ecs 5w30

Tankuje na neste i lukoil.
Ostatnio wyczyściłem kolektor dolotowy i rure do EGR tą co wychodzi z bloku silnika przy turbo. Nie było to bardzo mocno zabrudzone.

Przy wtryskach sucho i czysto.
Mondek miał wymieniane wtryski i dwumas przy 180tys, teraz ma 237tys. Sprężynka mi się nie zapala w czasie jazdy.
Objawy zaczęły się jak wymieniłem sprężyny w tylnym zawieszeniu, ale to nie ma znaczenia na kopcenie silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trol jest offline   Odpowiedź z Cytatem