View Single Post
Stary 05-09-2013, 18:01   #5
Kubuuu
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-07-2013
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie pompy wtryskowej VP44 1.8TDDI

Dzięki za wszystkie sugestie,
z tego co się dowiedziałem imo nie siedzi w sterowniku pompy. Nr pompy dokładnie taki sam jaki był na starej pompie - końcówka 006.
Generalnie problem został rozwiązany - zaholowałem do pobliskiego mechanika który specjalizuje się w dieslach - odpowietrzył układ i auto zapaliło od strzała.
Niestety pojawił się problem którego nie miałem przed awarią - to znaczy problem odpalenia gdy silnik jest ciepły. Profilaktycznie świece zostały już wymienione. Rano pali bez problemu - świece żarowe grzeją. Jak jest gorący - odpala bez problemu,świece nie grzeją bo nie muszą - to działa prawidłowo. Natomiast gdy jest powiedzmy letni,ciepły to niestety nie odpala - świec nie grzeje. Wystarczy podgrzać je po prostu po przez zwarcie do plusa aku i odpali.
Czujniki obmierzone,wydają się w normie. Zamówiłem czujnik temperatury ten który jest pod odmą, ale z info z forum nic nie wskazuje że to będzie to.
Zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napiszę jak już będe po tej operacji.
Także jeszcze raz przestrzegam przed tym serwisem!
Kubuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem