View Single Post
Stary 27-09-2013, 16:02   #26
Wąglas
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Gniezno
Model: Focus Sedan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Ja również mam instalację LPG. Zrobione już na niej ponad 80 000 km. Oczywiście założony jest lubryfikator. Praktycznie wszędzie można przeczytać, że do zeteca nie zakłada się gazu, bądź też nie zaleca. Ja mam założoną instalację AG-Centrum. Wszystko ładnie chodzi, żadnego szarpania, strzelania, itd.

Problem mam jedynie z gaśnięciem silnika na jałowym biegu przy wyższych prędkościach, np. przy hamowaniu ze 100km/h, gdy dłużej trzymam sprzęgło. I nie jest to kwestia gazu, bo to samo dzieje się na benzynie. Trochę rzeczy już posprawdzane, wymieniony silnik krokowy na nowy oryginał i przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. Jest lepiej, bo wcześniej gasł, przy każdym hamowaniu. Mam ponoć jeszcze lekko ukruszony zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i nawet jeśli, to on nie jest winowajcą, to lepiej go wymienię. No i chyba potencjometr położenia przepustnicy wymienię, tutaj ponoć często to była główna przyczyna. I teraz pytanie, kupować oryginalny (koszt ponad 150zł), czy może zamiennik np. Getze (65zł). Marka Getze anonimowa nie jest, więc cena w porównaniu z oryginalnym atrakcyjna. Pytanie czy warto? Oryginalnej używki nie chcę brać, bo wiadomo w tych czujnikach wycierają się ścieżki, także człowiek nie wie w co się pakuje na dobrą sprawę.
Wąglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem