View Single Post
Stary 03-03-2014, 10:16   #1246
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

A ja mogę Ci powiedzieć dokładnie po roku użytkowania map 2013. Myślę, że Mapa 2014 NX to mapa 2013 w okładce z nadrukiem z 2014 roku.

A tak poważnie w zeszłym roku korzystałem z mapy 2013 będąc w Portugalii i Hiszpanii. I tak naprawdę przy tak dalekich podróżach zalecam kupić papierową najnowszą mapę bo NX DVD to jest masakra. Portugalia posiada mapy jeszcze z czasów przed budową autostrad. W drodze przez Hiszpanię widok autostrady nie nakłada się z widokiem na mapie. Nie pomagała żadna kalibracja.

W Polsce również wiele dróg, które są gotowe od kilku dobrych lat na tej mapie po prostu nie istnieje. Liczba adresów i numerów ulic jest ograniczona drastycznie porównując np do automapy. Jedynym plusem NX-a jest to że nie muszę wciąż nosić ze sobą dodatkowych urządzeń.

Największą wadą rozwiązania NX jest to, że nie ma praktycznie żadnych informacji czym są te mapy. Ford utrzymuje tak wielką tajemnicę na temat tych urządeń. Na mapach zamiast logo Forda jest Bosch i Tomtom. Na stronie TomToma nie ma słowa o mapach dla Forda. Z drugiej strony urządzenie poza totalną prostotą (to zaleta) nie posiada wielu ważnych funkcji, które znajdują się w większości innych nawigacji. A z drugiej strony jest jeden wielki plus NX-a.Dzięki integracji z całym systemem auta nikt go nie chce ukraść i jest podobno praktycznie bezawaryjny.

Ostatnio edytowane przez ulmar ; 03-03-2014 o 10:33
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem