Temat: [Mondeo 1996-2000] 1.8 TD Wtryskiwacz sterujący jest suchy
View Single Post
Stary 09-03-2014, 19:28   #9
Koder_mk2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-12-2013
Model: Mondeo MkII Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 TD Wtryskiwacz sterujący jest suchy

Cytat:
Napisał slawe1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jak dokręcisz wtryski momentem 70 Nm to mogą Ci się zakleszczyć. Dlatego producent podaje 10 Nm
Producent podaje 10? To po prostu błąd jakiegoś składacza czcionek.
Cytat:
bo pod wtryskiwacz dajesz miedzianą podkładkę, która bardzo szybko reaguje na ciepło.
Co ma jedno do drugiego?
Cytat:
No chyba, że w przyszłości chcesz zrywać wtryskiwacze z głowicy. Widziałem już taki przypadek, że ciekło spod wtrysku więc dokręcali zamiast wymienić podkładki.
Fachowcy ;-) Przypomnę, że nie dokręcam bo mi cieknie - składam na nowych uszczelkach po awarii.
Cytat:
Potem wtryski padły i co? A no trzeba było wtryski wyrywać bo się zakleszczyły w głowicy. Głowica do wymiany a z wtryskami nie szło jej odkręcić.
Wtryski zakleszczyły się w głowicy? ;-) Głowicy nie da się odkręcić z wtryskami? Chyba żartujesz heheh ;-)
Cytat:
Ja niedawno robiłem silnik 1,6 TD audi i tam również dokręcałem na nowych podkładkach z siłą 10 Nm i w zupełności wystarcza.
Taak, a zalecane 25 dla przewodów paliwowych? Dałeś 25 czy 5? Domyślam się że 5, bo przy 25-ciu kręciłbyś już wtryskiwaczem.

Ostatnio edytowane przez Koder_mk2 ; 09-03-2014 o 19:33
Koder_mk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem