Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 Ecoboost - opinie
View Single Post
Stary 29-03-2014, 15:41   #3
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - opinie

Potwierdzam pozytywne opinie leszka.tpp. Przejechałem 20 tkm. Wczoraj byłem na przeglądzie. Ubytków oleju brak. U mnie spalanie średnie (wg komputera) 7,3 l/100km. 60% trasa, 40 % miasto. Samochód jest wystarczająco dynamiczny, nawet bez chipowania. Co będzie po chipie przy około 200 KM? Silnik ciągnie w całym zakresie obrotów, a przy tym jest na prawdę przyjemnie cichy. Podczas przeglądu rozmawiałem w ASO ze "swoim" wieloletnim doradcą serwisowym na temat wykupienia gwarancji na 5 lat/150 tkm. Stwierdził, że wg niego nie warto (koszt 3900 zł). Wystarczy gwarancja 12. Serwisują już Ecoboosty z przebiegami około 150 tkm i mieli tylko jedną wymianę turbiny. Choć nie była uszkodzona ale tylko głośniej pracowała. Przynajmniej takie miał subiektywne przekonanie użytkownik. Jak się okazało wszystko było ok. Co do wtrysków i zmiennych faz rozrządu to serwis potwierdził, że do tej pory w żadnym EB od mniej więcej 2012 roku nie było zgłaszanych żadnych usterek. Myślę, że ford lepiej dopracował swoje turbo benzyny niż VW. Oczywiście czas pokaże. Ja jednak po półrocznej eksploatacji zdecydowanie kupił bym jeszcze raz mondziaka właśnie z takim silnikiem. No może lepszy byłby 2.0 EB ale cena...
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem