Temat: [C-MAX 2007-2010] Montaż haka i elektryki do niego (CAN)
View Single Post
Stary 15-05-2014, 09:33   #23
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż haka i elektryki do niego (CAN)

Trochę czsu minęło, ale zdrowie poprawiło mi się na tyle, że znowu zabrałem się za hak i zderzak.
Ze zderzakiem zrobiłem dokładnie tak jak poradził kuba0005 - dzięki za dobrą radę. Obciąłem delikatnie śroby od środka (po mocnym opuszczeniu nadkoli). Zdemontowałem zderzak i w miejsce odciętych śrub wstawiłem nowe. Nic się nie połamało podczas demontażu i jest ok.
Hak założyłem łatwo, wszystko pasowało idealnie. Kupiłem używany hak oryginalny. Producent Oris, ale hak jest z logo Forda i producenta. Do haka miałem pełną wiązkę z modułem zdemontowane z poprzedniego auta, w którym ten hak był. Są też dwa kluczyki od właściciela, pokrowiec na hak, instrukcja montażu kuli itd. Ale brak dokumentacji elektrycznej. Mam gniazdo 13-pinowe.

Zamontowałem więc mechanicznie hak, przeciągnąłem wiązkę do środka do bagażnika auta przez oryginalną przelotkę. Ale nie mam pojęcia jak to podłączyć. Podjechałem do lokalnego elektryka i ... niestety. Cena za samo podłączenie to u niego 150-200 zł (wydaje mi się mocno wygórowana) i do tego nie podejmuje się roboty póki nie dostarczę schematu do modułu. Twierdzi, że moduł musi mieć dokumentację, który przewód gdzie podłączyć, bo inaczej to on nie zgadnie.

Dlatego bardzo proszę osoby, które mają Forda C-max I generacji poliftowego (lata 2007-2010, lampy ledowe z tyłu) z oryginalnym hakiem Oris-Ford o udostępnienie dokumentacji elektrycznej. Będę wdzięczny za pomoc, bo w sieci nie udało mi się znaleźć żadnych schematów elektrycznych do Orisa. Do Westfalii są, a do Orisa nie mogę trafić.

Jeśli zna ktoś elektryka w okolicach Trójmiasta, który za rozsądne pieniądze by to podłączył to poproszę o dane kontaktowe. Mogą się przydać, choć najpierw wolę spróbować podłączyć to sam (pieniądze nie chodzą u mnie po ulicy więc wolę zrobic co dam radę).
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem