Temat: [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI
View Single Post
Stary 25-08-2014, 20:22   #230
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

U mnie też wyskoczyła "Usterka silnika", bez żadnych innych objawów. Kontrolka gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika. Kupiłem ELM - pokazuje się błąd P269F - (Kolega Mayak rozszyfrował błąd. Kod: P269F - Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin). Wychodzi, że problem jest wyjaśniony w biuletynie 63/2010.
Niestety wizyta w ASO nic nie dała, bo błędu nie widać. Trzeba przyjechać jak się będzie kontrolka świeciła :-(.
Wskazany przeze mnie błąd zapisali, ale nic nie mogą zrobić jeśli się u nich nie wyświetla. Ponadto poinformowali mnie, że biuletyn 63/2010 nie dotyczy Smaxów po lifcie….
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?
BZDURA !!!! Niech się pukną w łeb, w biuletynie jak byk jest błąd dopalacza opisany właśnie dla poliftu.


Wymień dopalacz DPF zanim całkiem go zapchasz !!!! Przy każdej próbie wypalenia będzie Ci się zapalał ten błąd, (nie zapisuje się niestety), miałem ELMA i szybko odczytałem na trasie przez TORQUE !!!

W ASO nie widzieli błędu, kazałem wypalić ręcznie DPF i nie dało się, bo ten błąd wyskoczył. Zanim zabetonujesz DPF całkiem jedź do nich z tym i niech wymieniają.

Ostatnio wymieniłem właśnie czujnik ciśnień i dopalacz DPF, awarie dopalacza DPF są nagminne wg chłopaków w ASO, zresztą dlatego jest w biuletynie opisane.
__________________
_

Ostatnio edytowane przez pawel2m ; 25-08-2014 o 20:27
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem