Temat: [Mondeo 1996-2000] Opony bieżnikowane na zimę - jakie?
View Single Post
Stary 13-12-2014, 20:38   #53
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Opony bieżnikowane na zimę - jakie?

Nie sądziłem, że temat dalej będzie ciągnięty.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A więc tak - ostatecznie kupiłem opony bieżnikowane marki Ales Pieński i przyznam, że zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Po pierwsze guma użyta do produkcji bieżnika wydaje się być bardzo dobrej jakości - miękka, elastyczna. Bieżnik wzorowany na Michelin Alpin 3. Ogólnie jeżdżę już na nich drugi miesiąc, zaliczyłem kilka wypadów za miasto i jestem bardzo zadowolony. Świetnie się prowadzą, dają radę w każdych warunkach - śnieg, lód, deszcz, grad. Biją na głowę używane Dunlopy, na których wcześniej jeździłem. Tak samo jak nie zauważyłem, aby miały jakieś większe opory toczenia, a co za tym idzie - większe zużycie paliwa niż opony niebieżnikowane.

Moje subiektywne odczucia są jak najbardziej na plus na rzecz opon bieżnikowanych. Ciężko znaleźć w cenie 400-500 zł za komplet (ja zapłaciłem 450 zł) podobnej jakości używki, a jak się ma 16-stoletniego Mondka, to też większego sensu nie ma kupować np. nowych, oryginalnych Alpinów, które to stanowiłyby prawie połowę ceny rynkowej auta.
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem