Temat: [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy ucieka
View Single Post
Stary 12-01-2015, 17:10   #20
MayDay_Ns
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2013
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn chłodniczy ucieka

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadmierne ciśnienie w układzie chłodzenia, nie bierze się od pracy pompki spryskiwacza, tylko od pracujących tłoków w silniku, małym przedmuchem w uszczelce pod głowicą, lub mikroskopijnym pęknieciem głowicy.I w zależności od tego co jest mocniejsze, czyli bardziej wytrzymałe, węże gumowe, zaworki korka zbiorniczka, czy sam zbiorniczek, to nastepuje awaria, i puszcza słabsza część. Gdy peknięcie głowicy jest duże,lub duży przedmuch na uszczelce, to wtedy jazda staje się niemożliwa, bo w zależności od tych wielkościmożna przejechać pare kilometrów, albo nawet nie ruszyć zmiejsca.
Niektóży mają to szczęście, że jeżdżą długo, ale coś tam się dzieje, i zachodzą w głowę, co tomoże być, że najpierw pękł zbiorniczek, kupiłem nowy mocniejszy to pękł wąż, kupiłem nowy, i tak dalej.....
No ten opis pasuje ladnie do mojego przypadku, ja juz 30tys zrobilem i nadal bez zmian a tez nie wiem jak dlugo sie tak dzilo przed moim zakupem.. jak korek nie pomorze to poszukam w okolicy kogos kto potrafi sprawdzic plyn na zawartosc spalin, bo chyba nic innego mi nie pozostaje, przede mna duze trasy i pasuje mi to zdiagnozowac i usunąć raz i dobrze.

Tylko jeszcze jedno pytanie, czy nawet gdyby uszczelka puszczala delikatnie to cisnienie to czy korek nie powinien wypuscic nadmiaru cisnienia?

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byś się zdziwił, jak często nawala...
No chciałbym się tak zdziwić bo to zawsze taniej niż uszczelka pod głowicąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak wnioskując z jego budowy to mogłby się zepsuć np. jakby pękła spręzynka, ale wtedy by nie trzymał ciśnienia, a tutaj jest raczej w drugą stronę.
MayDay_Ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem