View Single Post
Stary 05-12-2015, 20:29   #16
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: nakretki antykradzieżowe - jak sie pozbyc

Przeczytałem wszystkie posty tego wątku i pozwoliłem sobie wtrącić swoje 3 grosze. Zgadzam się i potwierdzam , że owe nakrętki bądz nasadka nie "zjechały" się same. To tylko i wyłącznie wina tego , kto je do- lub odkręca. Ja zawsze robię to sam i jakoś nie zdarzyło mi się , żeby którąś uszkodzić. Widziałem natomiast jak w warsztatach wulkanizacyjnych Fachowcy zakładają t nasadki na takie nakrętki na oślep , docisk i jazda. Nic dziwnego ,że pózniej są problemy z ich odkręceniem. Nie zgadzam się natomiast z opinią ,że wszystkie nakrętki są robione na jedno kopyto. Mam zestaw nakrętek zabezpieczających takich prostych , bez pierścienia obrotowego i kiedyś pojechałem wymienić koła. Na miejscu okazało się ,że nie ma nasadki ( jak się pózniej okazało wypadła z woreczka i leżała pod pokrowcem z kablami w bagażniku). Jako , że w warsztacie pracuje mój bardzo dobry kolega zapytałem czy mógłby coś podebrać. Przyniósł kilka kompletów śrub i niestety z żadnego nie można było dobrać odpowiedniej nasadki. Powiedział ,że jakby się uparł to pewnie którąś z nich by docisnął i pistoletem odkręcił tylko po tym to już nie podjąłby się jej ponownego zakręcenia. Po prostu - z głową a nie z mięśniami.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem