View Single Post
Stary 25-01-2016, 10:52   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,641
Domyślnie Odp: Czy światła przeciwmgielne mają własny przekażnik

Z tego co wiem to włączanie realizowane jest raczej z tego samego przekaźnika ale 100% pewności nie mam. Żeby to włączało się wraz ze startem silnika potrzebował będziesz układ który bedzie reagował na skoki napięcia aku podczas rozruchu (tak działa większość DRL), widziałem takie zestawy nawet do samodzielnego montażu na sklepie AVT, drogie to nie jest. Natomiast co do obsadzania ledów w miejscu halogenów tak jak pisałeś nie będzie to legalne z prawnego punktu widzenia, nie będzie miało homologacji i teoretycznie trafiając na upierdliwego policjanta mógłbyś mieć kłopoty z tego względu ze klosze halogenów mają inny snop swiatła i inne przeznaczenie niż klosze DRL. Często widzę osoby jeżdżące focusem mk1 ale po lifcie, ktorzy w miejsce halogenów wrzucają ledy i wg mnie tracą podwójnie bo po pierwsze tracą halogen przeciwmgielny a po drugie tracą lampy DRL pod kątem legalności. Generalnie dużo już dziwnych kombinacji na temat DRL w stylu "zrób to sam, Polak potrafi" widziałem, ale mimo wszystko polecam rozwiązania dedykowane. Ja do siebie kupilem zestaw DRL Philips z homologacją, zamontowałem, działa świetnie, świeci potężnie, halogenów nie straciłem bo zamontowałem ledy w grillu (zgodnie z normami). Przy montażu trzeba też pamiętać że gdy się ma ledy dzienne, nie mogą świecić się światła pozycyjne - to bardzo częsty błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem