View Single Post
Stary 01-06-2016, 19:49   #58
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyny napinacza na tłumik drgań w 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał AKuba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja opowiem sz publicznosci metodę pseudodruciarskoszczędnościową: Jako ,że demontowałem wszystkie rolki przy okazji zdejmowania miski olejowej i pokrywy bocznej łańcucha (bo ciekło) to przy okazji dokonałem wstrzyknięć smaru łożyskowego w łożyska rolek i zaczęły sie w ręku kręcić ciasno jak nowe, a zaraz po zdjęciu były luźne w sensie,że się kręciły wiele sekund po zakręceniu ręką. Więc to jest jakiś sposób na wyciszenie ich pracy może doraźne ale zawsze. Użyłem cieniutkich igieł.
Kuba nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić że to druciarstwo.
U układzie napinacza do rolek prowadzących używane są łożyska wysokoobrotowe z luzem C3, które pod wpływem wysokich obrotów rozgrzewają się dzięki czemu ich luz zmniesza się (usztywniają się).
Jeżeli dowaliłeś do nich smaru na grubo to w niedługim czasie po prostu smar się wytopi (jeżeli użyłeś zwykłego) lub wywali ci osłony przeciwpyłowe i wrócisz do punktu wyjścia.

W normalnych warunkach po zakręceniu ręką powinny się kręcić przez kilka sekund, bo taka jest ich specyfika. Gdybyś użył łożysk z luzem np C1 (dobrze spasowanych) ich żywotność w układzie napinacza byłaby dość krótka.

Jeżeli łożyka hałasują tzn że prowadnice i kulki w łożysku są już wyrobione i należy je wymienić na nowe.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem