Temat: [Focus 2004-2008] brak mocy 1.6tdci 109km
View Single Post
Stary 12-08-2016, 20:39   #20
Gomad
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Namysłów
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: brak mocy 1.6tdci 109km

Cytat:
Napisał Speedy87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co dokładnie mam poczytać o "pierburgu"? właśnie tej firmy kupiłem przepływomierz, na pewno jest lepiej niż było ale tak jak pisałem nie ma kopa, czy w tym modelu powinno słychać turbinę? bo nic nie słyszę jak przyśpieszam, nie ma też wgniatania w fotel jak np. w Audi A3 TDI, Gomad patrzyłem na gruchę ale to tak tylko powierzchownie i wygląda ok, przewód idący do niej też jest raczej ok, jutro będę wymieniał olej to dokładniej sprawdzę ten przewód bo czytałem że z nim bywa różnie.

Ps. Dodam że przy wymianie węża Turbo>filtr powietrza zauważyłem że w tym wężu był trochę oleju, trochę to znaczy że najmniejszy palec szło zamoczyć, nie wiem czy to istotne. Rura wydechowa jest drożna dym ładny przezroczysty zero czarnego czy białego dymu.
jesli masz wersje z VNT chyba przy przegazowaniu powinien byc widoczny ruch sztangi. Musialbys sprawdzic jak ''pompuje'' turbo, czy wszystko jest z nim ok. Może być zapieczone VNT, ale obstawiam że będzie to właśnie pierburg. U mnie nie wyskawiwały żadne błędy, a nie było odpowiedniego boostu. Lekki Film olejowy zawsze będzie. Sprawdź w jakim stanie są sitka przy turbinie w przewodzie olejowym, żeby z tego tytułu nie było kłopotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem