Temat: [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa
View Single Post
Stary 22-10-2016, 04:43   #16
WojtekACER
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 25-09-2016
Skąd: WAŁCZ
Model: 260
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przerwy w działaniu prędkościomierz i obrotomierza. Zapala się czujka świec żaro

Witam, do wczoraj miałem podobny problem. obejrzałem wcześniej całe forum i zabrałem się do naprawy. Najpierw ściągnąć trzeba osłony zegarów, póżniej wypiąć wtyczkę od nich (dziwnie działa na zasadzie dzwigni, a nie jak 99 % innych wtyczek na wcisk lub zatrzask). Sama rozbiórka licznika jest bardzo prosta. kilka zatrzasków (ok 10) i rozkłada się na czynniki pierwsze. Wskazówki należy podważyć nożem. Najpierw odleci czarny mały ozdobny element, póżniej sama wskazówka.
Przejrzałem luty i jak dla mnie były ok. Więc przeczyściłem całą płytkę drukowaną ściereczką z alkoholem. założyłem i guzik. Pojawiało się to samo.
Pojechałem na gorąco do elektryka, tylko spojrzał, mói "ZIMNE LUTY JAK ZAWSZE w TRANSICIE". Przelutowanie zajęło mu raptem 5 - 7 minut. Sama go założyłem, dałem na flaszkę elektrykowi i wszytsko wróciło do normy..... dziś tylko muszę pozakładać obudowę całych zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) pozdrawiam
WojtekACER jest offline   Odpowiedź z Cytatem