View Single Post
Stary 29-01-2018, 22:32   #16
urbanex
ford::beginner
 
Avatar urbanex
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochód nierówno chodzi, gaśnie

Cytat:
Napisał skans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanik poradził mi, by naciskać pedał gazu przed uruchomieniem auta (raz, nie pompować), bo to jest podobno taki urok tego silnika... coś z doprowadzeniem paliwa jest nie tak, ale szczegółów nie zapamiętałem.
Mi natomiast któregoś razu samochód zupełnie nie chciał zapalić. Kręcił, kręcił sekund naście i nic. W akcie rozpaczy przy kolejnej próbie kręcenia dodałem gazu i zapalił od strzała. Potem w ciągu całego roku podobna historia przytrafiła mi się ze 2 lub 3 razy z takim samym skutkiem. Dodanie gazu rozwiązuje problem. Ciekawostką jest to, że raz w kompie został błąd P2121 (P2121 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie przełącznika/czujnika D położenia pedału/przepustnicy). Byłem z tym u lokalnych speców od Forda, wyczyścili przepustnice, egr, wg nich zawory na ucho pracują ok i nie ma co sprawdzać luzów, przebieg 205k. Auto jeździ normalnie, błędów brak, silnik jest dynamiczny, a rozgrzany pracuje równo, więc w końcu poddałem się i uznałem, że rzeczywiście ten typ tak ma i nie ma co kopać się z koniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
urbanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem