View Single Post
Stary 05-06-2018, 13:25   #12
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Cytat:
Napisał Szczepixol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro sprawdzę jakie mam nośności opon, nie są to jakieś małe bo mam 195x45 r16. Na stacji diagnostycznej powiedzieli mi wprost: Jak Pan nie ma tych danych na tabliczce znamionowej samochodu to nie możemy Panu nic poradzić...
Niestety zgodnie z obowiązującymi przepisami mieli rację. Ale stacja stacji nie jest "równa". Wiem że to zabrzmi głupio ale często powiat rządzi się swoimi prawami, tam stacje też (nie wszystkie! )działają na prawie tzw. lokalnym i mogą nie "zauważyć" takiego braku na tabliczce i zaświadczenie o możliwości holowania przyczepy uzyskasz ale czy to jest właściwa droga? Na pewno nie, bo powrócisz do normalności która będzie kwestionowana na każdy kroku na każdym badaniu na stacji która prawa przestrzega. Musisz odczytać liczbowy indeks nośności i porównać z tabelą którą znajdziesz w sieci i może też być sytuacja że producent nie przewidział innych rozmiarów opon co w naszym kraju jest odbierane z uśmiechem na ustach no bo jak nie można sobie zmienić opon na inne rozmiary razem z obręczą? Jak to? ano tak to że producenci podają jakie są dopuszczone zmiany średnicy osadzenia i profilu opony łącznie z obręczą i nie ma dowolności, niestety.

Bump:
Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj producenci projektujac auta, nawet jesli nie przewiduja mozliwosci ciagniecia przyczep, to zezwalaja na hak z kilkudziesiecio kilogramowym obciazeniem aby umozliwic montaz np. bagaznika na rowery. We Fiescie... no coz zapomnieli o czyms takim [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Zaczep to zaczep i już,czyli popularny "hak" .Nie ma podziału na haki na których można montować bagażnik rowerowy i na haki które służą do ciągnięcia przyczepy. Wszystko jest przeznaczone do ciągnięcia przyczep. Nie ma takich adnotacji w dowodach rejestracyjnych że zamontowano "hak" tylko do bagażnika rowerowego.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem