View Single Post
Stary 29-10-2018, 13:23   #17
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Cytat:
Napisał kch14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie również pojawił się ten sam problem, wydaje się że podczas jazdy bo zauważyłem go po zatrzymaniu się na jednych ze świateł, tzn. głośna praca wentylatora i wibracje (mega wibracje całej deski rozdzielczej i nie tylko, na najwyższym biegu wentylatora), problemy również z cyrkulacją powietrza.
Po analizie postów (jednemu koledze wibracje samoistnie ustały, drugi wyciągnął śmieć), stwierdziłem że zapewne i ja mam problemy z ciałem obcym. Udałem się do samochodu i kilkukrotnie (max 10 razy) włączyłem i wyłączyłem wentylator, przy ustawionych obrotach na max, jednocześnie bawiłem się cyrkulacją powietrza. Podczas operacji słychać było jakieś stuki/puki aż wszystko zaczęło działać prawidłowo (mowa tu o klimatyzacji automatycznej). Najwyraźniej śmieć opuścił wirnik wentylatora, pytanie otwarte gdzie teraz jest? W tym roku nie wymieniałem filtra kabinowego ale nie sądzę aby to miało znaczenie.
Wydostał się pewnie do przodu poza żeberka tak jak na zdjęciach.
Ja bym profilaktycznie rozebrał i spróbował go wyciągnąć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest online   Odpowiedź z Cytatem