Temat: [Focus 1998-2004] Jakie sprężyny oś przednia
View Single Post
Stary 16-12-2018, 13:26   #19
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Witam, co prawda kiedyś już obszernie opisałem temat przednich sprężyn w focusie 1 ale widzę że nadal ludzie mają problemy wiec napiszę jeszcze raz, mianowicie do tego samochodu są przeznaczone 3 różne rodzaje sprężyn, jak to ktoś przytomnie zauważył jest to uzależnione od ciężaru jednostki napędowej, dlatego do silników benzynowych 1,4 i 1,6 mamy najsłabsze sprężyny do silników benzynowych 1,8 i 2,0 mocniejsze a do silników Diesla najmocniejsze.
Niestety większość sklepów czy to z wygody czy niewiedzy wszystkim wciska jeden rodzaj sprężyn czego niestety i ja sam padłem kiedyś ofiarą skutkiem czego przód samochodu stał bardzo wysoko , pojazd był bardzo twardy do tego pogorszyło się prowadzenie pojazdu, dlatego jeśli kogoś spotkała taka przygoda to musi jak najszybciej kupić właściwy typ sprężyn i wymienić dla własnego bezpieczeństwa.

Uzupełnienie, ponieważ widzę że moje uwagi nie wszystkich zadowalają więc odszukałem na tym forum mój komentarz który napisałem 4 lata temu niedługo po wymianie sprężyn i tutaj podam że jednym z parametrów po których można je poznać jest grubość pręta z którego są zrobione sprężyny, do silników benzynowych 12 mm, do diesla 13 mm

Ostatnio edytowane przez Toni999 ; 19-12-2018 o 18:43 Powód: uzupełnienie
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem