Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDDI duże spalanie 11-12 l
View Single Post
Stary 26-12-2018, 21:49   #236
Wade
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

No dobra to po kilku kilometrach mogę powiedzieć że spalanie dalej jest na solidnym poziomie 9,2 l w mieszanym, trasa 7,5 l. Jeśli chodzi o pisk to w zasadzie zniknął, czasami się pojawi ale bardzo rzadko więc nieistotne.

Podejrzewałem problem z temperatura silnika i termostatami ale również wszystko wróciło do normy.

Także dalej nie wiem czemu to dziadostwo tyle pali. Chodzi mi po głowie pomysł żeby wgrać kompletnie od nowa soft do ECU silnika z tej wersji. Podejrzewam że coś może nie do końca się zgrywać bo chyba tylko to zostało a przy zakupie było małe zamieszanie i wyszło tak że w końcu mam dwa kompy, podobno z takich samych wersji. Albo i nie.

Przy okazji chciałem aktywować tempomat bo wcześniej był a po zmianie niestety brak pomimo że komputer miał być z auta wyposażonego w tempomat. Niestety Focom'em tego nie zrobię i nie mam nawet dostępu do softów. Potrzebny IDS czyli albo ASO ( obstawiam z 600 zł, tyle chcieli za adaptację pompy) albo ktoś miły chętny, z wiedzą i sprzętem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest szansa że komp jest z wersji np. 90 km i dla tego coś jest nie halo? Macie jakieś pomysły? Poza spalaniem wszystko śmiga.

Aha no i może znalazłby się ktoś chętny z IDS i by mi wgrał tego softa i aktywował tempomat. Okolice Bydgoszczy i oczywiście nie za darmo jak coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wade jest offline   Odpowiedź z Cytatem