Temat: [Transit 1994-2000] Co to i do czego w Euroline '00 Pb
View Single Post
Stary 22-04-2019, 19:04   #5
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Co to i do czego w Euroline '00 Pb

A to wyjaśnia się powoli coraz więcej.
To jest wersja z klimą.
Jeśli uszkodzony wężyk ma dochodzić do tego podciśnieniowego zaworu nagrzewnicy to wychodzi na to, że włączany jest on elektrycznie zaworem podciśnienia. Natomiast od tej największej puszki (Vacuum Reservoir) biegnie wężyk do wnętrza kabiny (nie wiadomo po co...).
Węże wodne od zaworu nagrzewnicy biegną do przegrody tuż obok tych od klimy i tajemniczego (jeszcze) małego podciśnieniowego. Więc do jedynej przedniej nagrzewnicy.
Rety to musi być takie skomplikowane?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji może się wyjaśnić problem lekko ciepłego powietrza latem z nawiewów innego mojego Euroline '96. Mianowicie był on kiedyś TD z klimą a "fachofcy" przerobili go na 2,3 Pb i popsuli klimę. Nagrzewnica pozostała oryginalna. Wychodzi na to, że usunęli ten zawór i teraz ogrzewanie sterowane jest tylko klapami a ja podejrzewałem, że zawór w nagrzewnicy przepuszcza i o mało co nie rozkręciłem całego auta, żeby zawór wymienić (zabrakło czasu - na szczęście jak teraz się okazuje...)
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem