View Single Post
Stary 23-04-2019, 17:12   #79
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Chińska powłoka ceramiczna Mr FIX 9H

Cytat:
Napisał lol19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okej, tylko jest kilka błędów i parę trików.
Dzięki za komentarz i korekty, troszkę skrótowo to pisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Po pierwsze, jak dobrze rozumiem to mycie bezdotykowe, to jest prewash z pianą, to nigdy przed prewashem nie spłukujemy auta wodą, bo to spowoduje 2 rzeczy - piana będzie rozwodniona przez wodę i będzie spływać dużo szybciej.
Na aucie jest brud. Gdy na bezdotykowcu polejemy mikroproszkiem to tylko uszkodzimy sobie dodatkowo lakier. Najpierw się wodą spłukuje, potem myje mikroproszkiem i spłukuje ponownie.
Cytat:
Na pewno nie polerujemy nic irchą! Teraz stosuje się do tego mikrofibry.
Jasne i oczywiste, moje przejęzyczenie.
Cytat:
Raczej nikt nie dodaje warstw powłoki co roku. Jeśli chodzi o serwis powłoki, to jest kilka sposobów konserwacji. Przede wszystkim należy powłokę dokładnie umyć i odetkać za pomocą mocnego zasadowego szamponu oraz preparatów od smoły/żywicy, cząsteczek metalicznych i na koniec najlepiej jest umyć auto szamponem o ph kwasowym. Pomoże on zmyć ślady po twardej wodzie i ogólnie kamień z wody, który "zapycha" hydrofobowość.

Po tym "odtykaniu" mamy kilka możliwości. Są pasty z krzemem, do spolerowywania rys z powłoki (Essence plus), możemy nałożyć jeszcze raz top coat, albo to co najczęściej robią osoby same sobie dbające o powłokę, to czyszczą 2 razy do roku i używają tzw. reloadów, czyli quick detailerów specjalnie do powłok, które nadają śliskości i hydrofobowości, często zawierają krzem.
Ja akurat używam co jakiś czas Nanoshine Ceramic Pro Sport jako "odświeżacza raz na jakiś czas" który można użyć samemu. Jednak to coroczne odświeżanie to w moim przypadku dołożenie jednej warstwy Nanoshine Ceramic Pro Light. Ja u siebie mam na aucie Nanoshine Ceramic Pro Strong 9h.
Cytat:
Jeśli ktoś chce się bawić w powłoki, a nie ma doświadczenia z polerką to polecam "lekkie" powłoki typu Tac System Moonlight, Geyon Can Coat, czy powłoka polimerowa Sonax Polymer Net Shield.
Albo Meguiar's Fast Finish. Też taka polimerowa powłoka w parę chwil w sprayu. Bardzo mogę polecić, daje namiastkę ceramiki, ale wymaga odświeżania co kilka miesięcy. Z ręcznym wypolerowaniem mikrofibrą zajmuje to z godzinkę góra ogarnięcie całego auta.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem