View Single Post
Stary 09-05-2019, 21:22   #3
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Komunikat "awaria silnika, natychmiastowy serwis" przy 4000 rpm

Cytat:
Napisał pdev Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
zaprowadziłem w czwartek mojego Grand C-Maxa 1.6 EB 150KM na wymianę sprzęgła w ramach akcji serwisowej. W sobotę, w czasie wyprzedzania, zapaliła mi się kontrolka [i] (żółta) i pojawiła się informacja "Awaria silnika. Natychmiastowy serwis." Jednocześnie dało się odczuć spadek mocy. Zatrzymałem się na poboczu, wyłączyłem silnik. Odpaliłem jeszcze raz i zero problemów- komunikat się nie pojawił, a silnik pracował normalnie.

Jako że byłem dość daleko od domu, postanowiłem spokojnie dojechać. Po pewnym czasie, znów przy wyprzedzaniu, sytuacja się powtórzyła. Okazuje się, że silnik kręci do 4000 obrotów, po czym przełącza się w tryb awaryjny. Jutro umawiam się do ASO, ale chciałbym zapytać Was o opinię, co może być tego przyczyną. Czy w czasie wymiany/naprawy sprzęgła mogli coś popsuć? Może ktoś miał podobną sytuację?

Kod błędu to P0234 (przekroczenie maksymalnego ciśnienia doładowania).
Miałem to samo.Po wymianie wężyka z elektromagnesem od turbo problem ustąpił. Cena w ASO około 450-500
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem