Temat: [Fiesta 2012-2017] wypadanie zapłonu 1,25
View Single Post
Stary 20-07-2019, 17:35   #8
seba4ball
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Zamość
Model: Fiesta mk7 lift
Silnik: 1,25 60KM -> 82KM
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu

Cytat:
Napisał wojtekpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotrysk od 3,5 tys obrotów. Czyli jak auto jako tako zaczyna jechać to..... jedzie na benzynie. Zawsze wydawało mi się, że po to się montuje instalację LPG, żeby jeździć na gazie.

7 tys na LPG, szybciutko poleciało. Sprawdź również instalację - może być ubogo. Czwarty cylinder, pewnie na końcu rury z gazem.

W którym warsztacie montowałeś gaz?
Strojone było w garażu, czy na drodze?
Auto od nowości, czy używka?

Powiem tak: ja montowałem LPG przy przebiegu 30 500 km; bez dotrysku, lubryfikacji i innych czarów. Obecnie jest koło 85 000 kilometrów, silnik chodzi jak pszczółka; fakt, nie jest jakoś specjalnie męczony. Z chłopakami od gazu widuję się co około 10 000 kilometrów, przy okazji wymiany filtrów.
Kiedyś zdarzyła się sytuacja z wypadaniem zapłonu, jak kuna wpier....ła kable.
W przyszłym roku, przed wakacjami zamierzam skontrolować luzy zaworowe. To pewnie będzie jakieś 65-70 tys km na gazie. Jak będzie - zobaczymy...

Dotrysk kilka % więc nie jest to jazda na Pb ;p
Instalacja STAG ale nie ma to znaczenia bo wypada tak samo na PB
Ubogo nie jest, nawet delikatnie podniesione teraz były
Co do luzów - wymienione 6 szklanek ( nie pamiętam teraz które)

I uwaga... Jak wypadał zapłon na 4 cyl tak wypada dalej...Ja już nie wiem gdzie szukać mechanika i przyczyny zostało mi chyba ASO Forda w Lublinie bo jak tak dalej pójdzie to wymienie pół samochodu

Ostatnio edytowane przez seba4ball ; 22-07-2019 o 19:10
seba4ball jest offline   Odpowiedź z Cytatem