Temat: [Mondeo 2007-2014] "Chrobolenie" klimatyzacji
View Single Post
Stary 27-09-2019, 08:16   #231
Bigbluee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Volvo S80
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Re: "Chrobolenie" klimatyzacji

W końcu trafiłem w dobry temat po zwiedzeniu całego internetu. Mam Volvo S80 2008 rok z silnikiem 2.0 HE Duratec. Całość pod maską jest odentyczna jak w Mondeo MK4 2.0 HE Duratec. Cały osprzęt jak i układ klimatyzacji jest fordowski i dopadła mnie ta sama przypadłość co opisujecie tu w wątku.
Jako, że żaden zakład od klimatyzacji nie był w stanie zdiagnozować problemu, to wymieniałm podobnie jak tu obecni, wszystko po kolei i... bez poprawy. Również zawór rozprężny wymieniłem. Po wymianie zaworu jest odrobine lepiej ale tylko odrobine. KOmputer diagnostyczny przed i po wymianie pokazuje inne zachowanie temperatury parownika. Po wymianie zaworu, temperatura stoi bardziej stabilnie, nie schodzi czesto do 2 stopni, co rozłącza klimę, ale oscyluje w granicach 4-5 stopni, czyli sam zawór ze starisci juz był nie do końca super sprawny ale nowy, mimo ustabilizowania dawkowania cieczy, w cale nie pomógł w problemie chrobotania. Sprężarka została zregenerowana w ten sposób, że wymieniona została cała czołówka(koło, sprzedło, cewka) i wymienione zostay uszczelniacze. Reszta była w porządku. Regeneracja ani o 1% nie pomogła.
Osprzęt również cały wymieniony, bo już ze starości hałasował i łożyska były rozklekotane.

Podsumowując: Wymieniłem wszystko i nic nie pomogło.

No prawie wszystko. Nie zmieniałem parownika ale naprawde nie chce mi się wierzyć że parownik jest winny.

Tutaj trafilem na rop rurki niskiego cisnienia a to kolejne setki zlotych do wydania...

Tutaj mój dźwięk: https://megawrzuta.pl/download/50409...85a9c2451.html

Ostatnio edytowane przez Bigbluee ; 27-09-2019 o 13:02
Bigbluee jest offline   Odpowiedź z Cytatem