Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów
View Single Post
Stary 25-01-2020, 16:19   #29
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,542
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi ASO wycenionło komplet uszczelnień wtryskiwaczy na 840 zł! (z ciekawości sprawdziłem cała usługa wymiany uszczelki kapy u nich to bagatela 2 300 zł!!)
WTF? Ja to zrobiłem może w 3-4 godziny samemu na parkingu nie spiesząc się i jeszcze z problemami w postaci tych oringów. Jeszcze luzy zaworowe skontrolowałem. I daleko mi do profesjonalisty. Ciekawe co obejmuje oficjalna procedura, demontaż głowicy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba znalazłem nr finis tych zestawu uszczelek to CM5G-9U509-AA ale @klocolus czy możesz potwierdzić że na pewno to te oringi? (link do sklepu przykładowy)
U mnie to CM5G 9U509 AA (1764075) (na fakturze dokładnie widzę 151,29zł) czyli niby by się zgadzało. Rzeczywiście pamiętam jak szukałem to były niby te zestawy Erlinga i Bosha ale na tamten moment wszystkie niedostępne. Powinno pasować z tego co widać, można spróbować. Ja potrzebowałem jak najszybciej więc miałem w ASO koło domu na następny dzień.

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy to nie coś z odmą skoro rzyga olejem że wszystkich uszczelek.
U mnie też ciekło z wielu miejsc ale po wymianie uszczelek już nie cieknie (odpukać). Z ciśnieniem w skrzyni też raczej problemów nie ma, korek od oleju normalnie się otwiera podczas pracy. Oczywiście pokrywę umyłem od środka ale w sumie to była praktycznie czysta, tylko lekki nalot. Aż byłem zdziwiony jak na przebieg.

Zrobiłem:
-Uszczelka pokrywy 44,02zł
-Uszczelka pompy podciśnienia 19,00zł
-Uszczelka kolektor ssący 70,11zł

Wszystko z ASO

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-01-2020 o 16:25
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem