Temat: [Mondeo 2014- ] Zmiana fabrycznego Sync na Tesla
View Single Post
Stary 06-02-2020, 21:15   #19
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Zmiana fabrycznego Sync na Tesla

Koledzy odświeżę temat jak Wasze wrażenia z dotychczasowego użytkowania "chińczyków". Osobiście mam tego typu radio w swoim Mondeo MK4 i jestem w miarę zadowolony. Interesuje mnie informacja jak w Mondeo MK5 wygląda kwestia:
1. współpraca z Converse+, jakie informacje są wyświetlane na zegarach?
2. poprawność działania przycisków sterujących z kierownicy.
3. jakość rozmów przez bluetooth, u mnie w MK4przy prędkościach autostradowych i szumie zewnętrznym przez "chińczyka" jakość rozmów jest kiepska, w normalnych warunkach w miarę ok.
4. przy okazji próbował ktoś zostawić oryginalny bluetooth? czy mogą działać 2 zestawy głośnomówiące jednocześnie (chiński i fabryczny, w zależności od wyboru do którego sparujemy telefon) - może uratowałoby to funkcję V/C?

Ze względu na grzaną szybę odpuściłbym radio a'la Tesla, jest na ali... sporo grajków z panelem przystosowanym do SYNC1 z octacore'm, ekranem IPS, RDSem, DSP itd. w przedziale +/-1000PLNów

W sumie chętnie bym wyrzucił tego SYNC1, ale nie aż tak, żeby wydać ok. 2500PLN na SYNC3 (zestaw SYNC3 + panel klimatyzacji + przedłużka kabli i robota). SYNC2 by wyszedł ok. 1000PLNów i tyle byłbym skłonny wydać. Jeśli w podobnych pieniądzach wychodzi "chińczyk" i w miarę dobrze współpracuje z autem to wybór jest jasny, ale jeśli współpraca kuleje to jednak pozostaje kierunek SYNC2.

PS. https://www.aliexpress.com/item/4000...c00NibYUu&mp=1 - model "Tesla style" z funkcją grzanej szyby i siedzeń.

Ostatnio edytowane przez bodzio17 ; 10-02-2020 o 17:19
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem