Temat: [Focus 2018- ] Zalety, wady i usterki
View Single Post
Stary 05-05-2020, 18:38   #1996
Active
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Łódź
Model: Active
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuję nagrać jutro, jak będzie to w miarę słychać to podeślę.

Wywołać to łatwo;
Około 3500 obrotów na 1. biegu.
Sprzęgło.
Dynamicznie wbijam 2. bieg (jest basowe tąpnięcie, dźwięk dochodzi jakby z podłogi.

Dzisiaj przyjrzałem się jak jest zrobione wytłumienie nadkoli z tyłu od strony koła. Cienka warstwa jakiegoś sztywnego profilowanego materiału na bolcach a potem goła blacha. Pukam w ten materiał, dudni. Podłoga w kombi też dudni, może też przez to te wszystkie dźwięki się tak niosą.
Będę to wytłumiał za jakiś czas to zobaczę.
Dźwięk pracy napędu czy przekładni mechanicznej niesie się po blachach, ktróre nie są akustycznie izolowane i często nawet się potęguje. Zjawisko to było kiedyś wykorzystywane na okrętach do komunikowania się - marynarze gadali do rury w jednym końcu, a w drugim jej końcu było ich słychać. U siebie nie zauważyłem żadnej maty wygłuszającej na blachach. Może wię dlatego słyszysz moment zmiany biegu jako inny dźwięk. Puszczasz szybko sprzęgło - obroty gwałtownie się zmieniają. Różnica w prędkości obrotowej pomiędzy biegiem 1 a 2 wynosi ok 800 obr/min przy tej samej prędkości jazdy.

Druga opcja - poziom oleju w skrzyni. Olej nie tylko smaruje, lecz także chłodzi i tłumi dźwieki.
Tak na marginesie - czy jest bagnet w skrzyni?

Również zastanawiam się nad wyciszenim auta i materiałami.
Spece od CA zalecają na blachę dać napierw matę butylową i następnie piankę. I tu powstaje pytanie: Czy wszystko da się normalnie złoży? Pod wykładziną pojawi się o ok 9 mm dodatkowego materiału. Na allegro https://allegro.pl/oferta/dywan-ford...ale-7929431413 można zobaczyć jak wygłada wykładzina podłogowa. Patrząc na jej wewnętrzną stronę wnioskuje, iz na podłodze nie ma przyklejonej żadnej maty. A jeśli coś jest tylko położone to nie tłumi to tak samo jakby było przyklejone.

Poprzednie auto wyciszyłem https://www.noxudol.pl/noxudol-3100_pr36.html. Szału nie było. Może dlatego, że na podłogę dałem tylko 5kg.
Active jest offline   Odpowiedź z Cytatem