Temat: [Mondeo 2007-2014] Błędy z ForScana P0094, P0093.
View Single Post
Stary 02-06-2020, 11:29   #15
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Błąd p0094-00:28

Witam, pisałem ostatnio temat o tym że podczas trasy niespodziewanie wyskoczył mi błąd z usterką silnika, auto nie straciło mocy, wszystko było ok a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko ok, podczas parkowania już po przejechaniu trasy zapaliły się jeszcze kontrolki ESP i ABS, które też znikły po ponownym odpaleniu. Sytuacja miała miejsce w niedziele, wczoraj byłem na hamowni wgrać małego wirusa, tam na komputerze zczytali błąd :

p0094-00:28 - układ paliwowy nieszczelny - mały wyciek

Nic więcej poza w/w. Panowie na miejscu powiedzieli że pewnie mała sprawa ale żeby się tym zainteresować i zacząć od wymiany filtra paliwa, ewentualnie układ jest zapowietrzony.
Nigdy w aucie nie było żadnych wycieków, kupiony jako 3 letni, użytkowany przeze mnie już 5 rok, pierwszy raz miałem problem z takim błędem.

Teraz pytanie - filtr paliwa był wymieniany jakoś w lipcu zeszłego roku, od tamtej pory przejechane może 10-12k km. Ropa zalewana na bp/orlen.
Możliwe żeby po takim czasie już coś tam się działo ?
Pracuję i mieszkam aktualnie w Częstochowie, nie mam tu dobrych speców, raczej mechaników "rzeźników" którym mogę oddać auto do wymiany klocków czy spraw typowo mechanicznych. Z poprzednim autem byłem raz na sprawdzeniu wtrysków w polecanym w całym mieście autoryzowanym serwisie Bosha, gdzie krzykneli 10k za naprawe (wtryski, pompa itp), gdy odmówiłem policzyłi 700zł za samo sprawdzenie (HAHA).. może tak podchodzą do klienta "nie stąd" bo jeżdze na łódzkich blachach..

Może warto po prostu odstawić auto do ASO i niech się bawią ? Jak to jest z naprawami tam ? Jeżeli znajdą błąd to teoretycznie robią póki problem nie zginie, ale co jeśli wymienią element, po którym błąd dalej występuję ? Cenowo nie powinno chyba wyjść drożej niż w w/w serwisie diesla.. a w tym konkretnym aso mam chociaż znajomego który mógłby przypilnować ażeby to zrobili uczciwie.
Dodatkowo chciałem żeby mi zrobili mikrofon w module bluetooth bo nie działa, a jest mi wręcz niezbędny. Niby drobnostka ale samemu nie mam czasu się w to bawić aktualnie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą odpowiedź !
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem