View Single Post
Stary 03-08-2021, 20:00   #367
mariusz_185
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: było focus, mondeo MK1, MK3, jest Mondeo MK4, Fiesta MK7, MUSTANG
Silnik: Mondeo MK3 2.0 TDCI by HEKO, MK4 2.0 tdci 163KM, Fiesta 1,6TDCI
Rocznik: 1994 już recykling, 2002, 2004, 2011, 2012, 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Witam ponownie zamontowałem do mondeo mk4 zestaw hamulców 316x32 Edge/S-max II. Wszystko ładnie pasuje natomiast przewód hamulcowy z EDGE ma inne mocowanie do amortyzatora ja wygiąłem blaszkę mocującą pod kątem prostym wywierciłem otwór ( w miejscu wybitej litery L, R) nagwintowałem 6mm i dokręciłem do amortyzatora. Dodatkowo na przewodzie umieściłem odbój ochronny w tym samym miejscu co był na oryginalnym przewodzie ( można przeciąć i ściągnąć oryginalne gumki z przewodu od mondeo potem delikatnie skleić żeby nie pobrudzić przewodu) ja w tym celu użyłem paska pianki którym obwinąłem ciasno przewód hamulcowy piankę skleiłem a na wierzch nałożyłem koszulkę termokurczliwą. Najważniejsze założyłem zestaw na jedno koło na 2 był zestaw oryginalny mk4 300x28 zimmermann i pojechałem sprawdzić czy będzie duża różnica i sytuacja wygląda następująco - różnica w sile hamowania jest niewielka ale nie rozpędzałem się zbytnio tylko do 80-100km/h ABS robił swoje i zero ściągania. Natomiast najważniejsze koło z zestawem mk4 300x28 zimmermann po kilku ostrych hamowaniach zdrowo się zagrzało (puszczało dymka i tarcza pewnie by świeciła ale było jasno). Zestaw na 2 kole z Edge był ledwo ciepły dotykałem zacisku palcami i sam się dziwiłem że jest taka duża różnica temperatury(zastanawiam się nad zakupem termometru i określeniem różnicy zanim przełożę 2 koło zaciski świeżo dzisiaj pomalowałem i stwierdziłem że 2 koło zostawię żeby dobrze wyschło). Najważniejsze będzie hamowanie z prędkości autostradowych i wyższych mam nadzieję że tu poprawi się skuteczność i skończy się przygoda z pogiętymi tarczami hamulcowymi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20210803160618.jpg (96.5 KB, 75 wyświetleń)
mariusz_185 jest offline   Odpowiedź z Cytatem