Temat: [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa
View Single Post
Stary 13-10-2021, 23:21   #31
spider666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2021
Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 13
Post Odp: Licznik nie dziala

Silnik jest TDDi 2.0 100KM bo widzę. W dokumentach od nowości też z tym silnikiem. Pojazd z PL ma kartę pojazdu. Rocznik 2005.
Ostatnie lata produkcji TDDi tej pojemności, więc może coś już zmieniali na nowsze rozwiązania.

W każdym razie wg instrukcji obsługi przekaźnik alternatora jest tylko dla silników 2,4 z tamtych lat
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.





Bump: Rozebrałem licznik i poprawiłem luty tam gdzie dochodzi wtyczka na płytce od strony wskazówek. Poprawiłem też luty w paru innych miejscach gdzie mi się wydawało to ważne. Całość przemyłem alkoholem izopropylowym.
Nigdzie nie zauważyłem nic niepokojącego.

Nic się nie poprawiło, nic też nie pogorszyło.
Nie sądzę żeby to była wina licznika. To typowa usterka, a skoro typowa to dlaczego sprzedawca jej nie naprawił. Są dwa liczniki. Poprzedni i drugi używany z plombami szrociarzy. Znalazłem paragon z alledrogo na ten licznik w aucie.
Skoro licznik by nie działał to by go odesłał. On twierdził natomiast, że sam nie wymieniał tylko mechanik i od razu badanie techniczne wykonał. No i że popsuł się szybko.
(chyba bardzo szybko bo wskazanie na liczniku nadal jak na tym badaniu).

Jakieś pomysły co to może być?
Ma ktoś schemat wiązki do licznika?
Może bym sprawdził czy w ogóle komp podaje jakieś info do licznika.

Ostatnio edytowane przez spider666 ; 07-11-2021 o 14:22
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem