Temat: [S-MAX 2006-2015] Prawidłowa temperatura silnika
View Single Post
Stary 07-01-2022, 13:34   #167
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,037
Domyślnie Odp: Prawidłowa temperatura silnika

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawidłowa, termostat otwiera się przy 98, u mnie w mdo mk3 2.0 duratec prawie stała temperatura była 102-104.
Temperatury otwarcia termostatów są inne w Mondeo mk3 i Mondeo mk4. Takie porównywanie pomiędzy generacjami bywa niestety bardzo niemiarodajne. Moje temperatury prawie nigdy nie przekraczają 100 stopni nawet w upalne lato.
Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentyl na 1 biegu włącza się przy 107 stopniach i zbija do 101 stopni. Drugi stopien wentyla zalącza się przy 110 stopniach i zbija do 107, a potem przełącza się na 1 stopień i zbija do 101 - tak to działa.
I znowu uwaga j.w. U mnie wentylator załącza się przy temperaturze 100-101 stopni. I jest stopniowany płynnie (PWM), więc nie ma czegoś takiego jak I, czy II bieg.


Jak widać silniki niby takie same, ale osprzęt inny, sterowanie (komputer, oprogramowanie, itp.) inne.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem