View Single Post
Stary 04-03-2022, 17:43   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Jak dostać się do auta, kiedy działa zamek centralny i zamek w drzwiach

Cytat:
Napisał BudowlanyKolchoznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem z kluczykiem w serwisie, została wymieniona bateria, bagnet podobno też jest w porządku.
W kilku Transitach miałem taki problem.
Kluczyk działa symetrycznie w dwie strony, ale tylko jedna zużywa się bardzo szybko, ta która otwiera korek wlewu, a tak się składa, że ta strona także otwiera drzwi.
Nie przedłużając opowieści: trzeba sporządzić nowy kluczyk, ale nie jako mechaniczną kopię istniejącego kluczyka, tylko na podstawie jego nacięć specjalista koduje specjalną frezarkę i ta sporządza kluczyk taki jak fabrycznie nowy.
Większość użytkowników sądzi, że to zamek jest zużyty, uszkodzony - ale nie, to jednak kluczyk zazwyczaj jest kaput.
W Warszawie takim specem od odtwarzania fordowskich kluczyków jest firma "Bobik", ul. Żelazna 69A, lok. 9, tel. 607 707 707.
Już ze 30 lat temu ojciec obecnego właściciela ratował moje kluczyki od Transita 2,5D.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem