View Single Post
Stary 14-03-2023, 08:48   #246
desmoth
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-02-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus, S-max
Silnik: 1,6 PB; 2.0 PB
Rocznik: 2002, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja S-max

Odświeżę trochę temat, bo przy prerejestrowaniu na 7 miejsc pojawił się pewien problem.

Opisując sprawę od początku, to wygląda to tak:
1. Założyłem fotele i pasy, mam zaświadczenie od firmy z odpowiednim PKD, że założyła fotele i pasy.
2. Z tymi dokumentami udałem się do OSKP, która zażądała świadectwa homologacji, że jest taka fabryczna możliwość założenia. Świadectwo homologacji wydał mi Ford Polska, koszt 400 zł. Z tym dokumentem ( w języku angielskim) dostałem opis zmian od OSKP
3. Udałem się więc do starostwa powiatowego, powiat krakowski, oddział Węgrzce. Tutaj jeden Pan powiedział mi, że nie może wpisać 7 miejsc, bo potrzebuję "oświadczenie producenta pojazdu podstawowego potwierdzające prawidłowość zamontowania odpowiednich pasów i siedzeń". Według urzędnika powinienem iść do ASO np. na Jasnogórską w Krakowie i dam dostanę takie oświadczenie, bo już nieraz inni ludzie przynosili. Udałem się więc do serwisu, a tam powiedzieli, że takiego oświadczenia mi nie wydadzą, bo go nie wydają i żebym się z Ford Polska skontaktował. Ford Polska z kolei stwierdził, że tego nie wyda, bo nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia, czy wszystko jest dobrze zamontowane (całkiem logicznie zresztą).

Obecnie jestem trochę w kropce, bo nie mam skąd wziąć tego oświadczenia. Może ktoś coś może pomóc lub podpowiedzieć?
desmoth jest offline   Odpowiedź z Cytatem