View Single Post
Stary 06-07-2023, 11:01   #1
GeT_BEST
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 06-07-2023
Skąd: Giżycko
Model: Volvo S60 II
Silnik: 1.6EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie 1.6EB 150KM podniesienie mocy przy przebiegu 256 tys. km Czy warto.

Witajcie,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Volvo S60 II z silnikiem Forda 1.6 Ecoboost lecz w wersji 150KM . Zastanawiałem się od jakiegoś czasu nad podniesieniem mocy w tymże silniku - auto jest z roku 2011 więc i przebieg jest adekwatny do roku produkcji auta - 256 000KM.

Kontaktowałem się z jednym z bardzo znanych zakładów tuningowych w Warszawie i otrzymałem informację przez telefon ,że przy tym przebiegu nie ma sensu ruszać mocy w tym silniku bo jest bardzo awaryjny - spalanie stukowe, pękające panewki (?!). Byłem zdziwiony wystawioną opinią gdyż wyglądało to jak zlanie klienta po najmniejszej linii oporu.

Czy jest prawdą ,że przy tym przebiegu najlepiej nic nie ruszać pod względem mocy? Nie chce mi się w to wierzyć gdyż sporo czytałem ,że wiele firm bez komplikacji robi ten silnik na 200KM i ponad 300Nm a ludzie jeżdżą i się cieszą dodatkową mocą. Jednak przy masie mojego Volvo przydałaby się dodatkowa moc.

Mieszkam na Mazurach i nie znam za bardzo godnych polecenia zakładów zajmujących się silnikami Ecoboost, czy ktoś jest w stanie polecić sprawdzony i zaufany zakład w okolicach Warszawy lub Trójmiasta?

Z góry dziękuję za odczytanie i wypowiedzi w wyżej wymienionym temacie.
GeT_BEST jest offline   Odpowiedź z Cytatem