Temat: [Focus 2004-2008] Zacisk hamulcowy tylni - regeneracja
View Single Post
Stary 15-07-2023, 14:50   #1
Maverickk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2023
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Zacisk hamulcowy tylni - regeneracja

Witam,
jestem w trakcie regeneracji tylnych zacisków hamulcowych w fokusie mk2
Zacisk rozebrałem, wyczyściłem, wymieniłem tłoczek i wszystkie uszczelnienia/oringi, nasmarowałem i właściwie już poskładałem. (pozostało nabicie uszczelki przeciwpyłowej tłoka).
W zasadzie wszystko poprawnie działa - gdy ruszam dźwigienką od hamulca ręcznego to tłoczek wysuwa się poprawnie, a po zwolnieniu dźwigienki wraca do poprzedniej pozycji jednakże chyba powinienem móc za pomocą dźwigienki hamulca ręcznego ( kilkukrotna symulacja zaciągnięcia ręcznego) wysunąć prawie cały tłoczek ?
"Koszyk" ze sprężyną, który trzyma ośke gwintowaną samoregulatora na który nakręca się tłoczek jest zamontowany poprawnie (wykręcałem tłoczek aby to zweryfikować). Również przy podłączeniu sprężarki w miejscu przewodu hamulcowego i podaniu ciśnienia tłoczek prawidłowo się wysuwa
Pozostaje pytanie, dlaczego "zaciąganie" ręcznego nie wysuwa tłoka ? Myślę, że zacisk będzie działał poprawnie, bo płyn hamulcowy będzie wypychał tłoczek w miarę zużywania się klocków i ręczny będzie działał. Mimo wszystko gdy rozbierałem zacisk to właśnie dźwignią ręcznego wysunąłem stary tłoczek na tyle na ile to było możliwe a następnie wykręciłem go całkowicie używając stosownego narzędzia
Maverickk jest offline   Odpowiedź z Cytatem