Temat: [Focus 2014-2018] Schemat instalacji polifta
View Single Post
Stary 25-01-2024, 18:38   #35
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Schemat instalacji polifta

To jest właśnie ten czujnik. Graty mam już skompletowane i w weekend spróbuję zrobić przeszczep.
Załączam moją rozpiskę pinów. Mam nadzieję, że nie ma baboli i operacja się uda.

Operacja się udała. Zmieniłem panel manulanej klimatyzacji FF3 przedlift na manualny panel LIFT

Zmiany jakie trzeba wprowadzić:
1. Zmieniamy sterowanie wlotem nawiewu czyli mechanizm wraz z silniczkiem (2 pin na 6 pin) klapy obiegu wewnętrzengo/zewnętrzengo. Dostęp do niego jest od strony pasażera (należy zdemontować schowek i BCM wraz ze stelażem który go trzyma).
2. Zmieniamy panel klimatyzacji - tutaj UWAGA: są dwa rodzaje paneli klimatyzacji (panel z dopiskiem CAN i bez), ten bez CAN to sterowanie typowo manualne, które potrzebuje doprowadzenia do wtyczki niebieskiej sygnału zapłonu, podświetlenia,sygnału grzania szyb z BCM oraz drugi rodzaj panelu sterowany po CAN, który do niebieskiej wtyczki doprowadzone ma kabelki tylko z MS-CAN, zasilanie oraz sterowanie grzanymi fotelami.
3. Wybrałem wariant nr 2 - panel z obsługą CAN. Po wymianie panelu w DTC pojawił się błąd
Cytat:
U3002 - Vehicle Identification Number
Za pomocą forscana łączymy sie z hvac i w drugim bloku wpisujemy nasz nr. VIN.
Nr. VIN należy wpisać w postaci HEX w odwrotnej kolejności czyli od końca - przydaje się www.asciitohex.com. Sumy kontrolne pomijamy, bo forscan i tak nam je zmieni,
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20240229_231244.jpg (117.8 KB, 9 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez poshel ; 29-02-2024 o 22:15
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem